IBS Budapest

Tartalomhoz ugrás Láblácre ugrás

A továbbtanulás és a pályaválasztás sohasem könnyű feladat, ebben szeretnénk Önöknek néhány fontos tudnivalóval segíteni.

1. Az IBS alapképzései

Mire jók a gazdasági képzések?

Nem véletlenül töretlen a gazdasági szakok népszerűsége a felvételizők körében. A munkaerő piacon nagy igény van jó gazdasági szakemberekre, a végzettek nagy része a versenyszférában helyezkedik el, de olyan is van, aki saját vállalkozásba kezd. Az alapos gazdasági ismeretek a hétköznapi életben is fontosak. A gazdasági szakokon lehetőség van a specializációra a pénzügy, HR és üzleti pszichológia, marketing, turizmus, adatelemzés, nemzetközi kapcsolatok és diplomácia stb. területeken (akár az alapképzés után a mesterszakokon). Fejlesztjük az egyéni kompetenciákat és diákjaink jártasak lesznek a csapatmunkában is. Az IBS-ben mindezt angol nyelven tanulják a diákok, tehát a világ bármely részén el tudnak helyezkedni.

Milyen alapszakokat kínál az IBS?

Az IBS-ben alapvetően kétféle BSc szaktípus között lehet választani, mindkettőben hallgatóink angol nyelven oktatott, kiscsoportos, interaktív órákon sajátítják el a tananyagot és az elhelyezkedéshez nélkülözhetetlen készségeket:

1. Brit BSc szakok a University of Buckingham-mel együttműködve (mindegyik 6 féléves):
Fő szakok:

Specializációk a Menedzsment képzésen belül a 2. évtől: AI and Data Analytics, Arts, Tourism, Human Resource Management and Business Psychology, Marketing, Diplomacy and International Relations

A University of Buckingham diplomáját nyújtó BSc szakok első éve közös, így a specializációra (szakirány választásra) a másodévtől kerül sor. A diploma ezeken a képzéseken 6 félév alatt megszerezhető, az 5. félévben a hallgatók az Erasmus cserediákprogramban való részvétel, a szakmai gyakorlat, vagy további, ismereteiket bővítő tárgyak felvétele közül választhatnak.

Tanulmányaik végén hallgatóink 2 oklevelet kapnak - a University of Buckingham és az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola diplomáját.

2. BSc pathway szakok külföldi tanulmányi opcióval

Az alábbi angol nyelvű BSc képzésekben az első 4 félévet az IBS-ben töltik a hallgatók, az 5. és 6. félévet külföldön - Írországban (Dublin Business School) vagy Angliában (DeMonfort University) - szaktól függően, majd az utolsó egy vagy két félévben a kötelező szakmai gyakorlatra kerül sor (kivéve pszichológia). Erasmus lehetőség a 3. vagy 4. félévben lehetséges (amennyiben az ehhez szükséges kreditszámot megszerzi a hallgató).

Végzettjeink két intézmény diplomáját is megszerezhetik, amennyiben a teljes 3. évet sikeresen teljesítik külföldön.

Miért érdemes az IBS-ben tanulni?

Az IBS Magyarország leghallgatóbarátabb egyeteme, ahol több mint 100 ország diákja tanul együtt a gazdasági szférában már bizonyított oktatókkal.

  • Kiscsoportos oktatás. Az IBS-en nincsenek előadások, nálunk nem csak “hallgató” lesz valaki: diákjaink kiscsoportokban, interaktív órákon tanulnak.
  • Gyakorlati tudás. Oktatóink nem gyorsan elavuló elméleti tudásanyagot darálnak le, hanem a munkaerőpiacon keresett készségei és képességei fejlesztésében támogatják.
  • Önálló gondolkodás. Nem a tankönyvet kell felmondani, hanem a megszerzett tudás alapján kritikai gondolkodást várunk el – éppen úgy, mint a leendő munkaadók.
  • Nemzetközi környezet, külföldi tapasztalat. Nálunk az angol nemcsak az órák, hanem a hétköznapi kommunikáció nyelve is, és közel 100 ország diákjaival lehet networkölni. Az Erasmus+ program keretében 21 ország 62 partneregyetemén tanulhatnak hallgatóink.
  • Törődünk a hallgatóinkkal. Nálunk külön Wellbeing-csapat és diákmentorok foglalkoznak a hallgatóikkal, akiket személyes és tanulási kérdésekkel is meg lehet keresni.
  • Számunkra fontos a hallgatók véleménye. Fejlődésünk érdekében minden félévben minden hallgató visszajelzést adhat az oktatókról, az oktatás és egyéb szolgáltatások minőségéről.
  • Brit/ír diploma kedvezményesen. Nálunk a tandíj és a megélhetés költségei is alacsonyabbak, mint Nagy-Britanniában/Írországban.
    Az első félévet követően elérhető az IBS tanulmányi ösztöndíja, amely 10-100%-os tandíjkedvezményt nyújt a következő félévre, és minden félév után jár azoknak, akik teljesítik a megadott tanulmányi átlagot.
  • Sikeres karrier. Karrier Központunk folyamatosan tájékoztatja hallgatóinkat a partner cégek bemutatkozásáról és aktívan segíti a munkakeresést saját adatbázisával és különböző szolgáltatásaival. Évente két alkalommal megrendezzük az IBS Állásbörzét, ahol a cégek HR-es képviselőitől személyesen tudnak tájékozódni hallgatóink az álláslehetőségekről.

A legfrissebb munkáltatói elégedettségi felmérésünk egyértelműen azt mutatja, hogy az IBS diákokat magasabbra értékelik a többi egyetemről jövő diákokhoz képest tudás és készségek tekintetében. További részleteket a honlapunkon talál.

Miért értékes a brit diploma az egész világon?

Az IBS-ben szerzett diploma mögött sok-sok gyakorlás, önálló és csoportos munka van, amelyet a gazdasági életben már bizonyított, kiváló tanáraink koordinálnak. A munka világában ez magasabb jövedelmet és nemzetközi karriert tesz lehetővé.

A brit stílusú oktatás sokkal gyakorlatiasabb, mint a magyar felsőoktatás, közvetlenül a munkaerőpiacra képez és külön hangsúlyt fektet az elhelyezkedéshez nélkülözhetetlen kompetenciák fejlesztésére (pl. kommunikáció, elemzői, kvantitatív, IT, szervezői készségek).

Az IBS folyamatosan fejleszti a tanterveit a diákjai és partnercégei visszajelzései alapján, hiszen a globális gazdaság nap mint nap új kihívások elé állítja a benne résztvevőket.

Honnan jönnek az IBS diákjai?

Az IBS büszke a nemzetközi diákseregre, amely a világ több mint 100 országából érkezik ide, hogy a magyar diákjainkkal együtt tanuljon. Rajtuk kívül az IBS 62 Erasmus partner egyeteméről is számos diák érkezik jellemzően egy félévre Európa 21 országából.

Számos hazai egyetemen lehet alacsonyabb tandíjakkal hasonló képzéseket tanulni, mit érdemes átgondolni a tandíjak kapcsán?

Az IBS Magyarországon kínál brit/ír diplomát jóval kedvezőbb áron, mint a brit/ír egyetemek a hazájukban, ám ugyanolyan magas színvonalon (az oktatás minősége és a hallgatók kiszolgálása is kimagasló). Minden szakon angol az oktatás és a kommunikáció nyelve, a nemzetközi karrierhez szükséges szakmai angolt csak így lehet elsajátítani.

A legfrissebb munkáltatói elégedettségi felmérésünk egyértelműen azt mutatja, hogy az IBS diákokat magasabbra értékelik a többi egyetemről jövő diákokhoz képest tudás és készségek tekintetében. További részleteket a honlapunkon talál. A munka világában ez magasabb jövedelmet és nemzetközi karriert tesz lehetővé.

Az IBS-ben csak kiscsoportos formában folyik az oktatás (ami nem jellemző a hazai egyetemekre), és így hallgatóink a sok gyakorlati feladat miatt jobban felkészülnek a cégeknél megkívánt munkavégzésre.

Valamennyi szakra igénybe lehet venni a diákhitelt és érdemes tájékozódni az IBS ösztöndíjairól is.

Van valami jelentősége, hogy az IBS nevében ’Főiskola’ szerepel?

Nincs. Az EU-ban elfogadott bolognai képzési rendszer szerint az IBS alap-, mester-, MBA és PhD szakokat kínál, amelyeket az egész világon elfogadnak.

Az alapképzéseknél/szakoknál mit kell megfontolni/eldönteni?

Az IBS-ben alapvetően kétféle BSc szaktípus között lehet választani (brit szakok a University of Buckingham-mel illetve pathway szakok ír/brit tanulási opcióval), amelyeknek eltérő a tanmenete és a jelentkezési módja is.

A pathway szakoknál a teljes 3. évet érdemes Írországban a Dublin Business School-ban vagy Leicesterben a De Montfort egyetemen elvégezni, mert így az ő diplomájukat is meg lehet szerezni.

A legáltalánosabb tudást a BSc in Business Management és a BSc in Business Administration and Management szak adja.

Érdemes a mesterképzésekről is tájékozódni, mert egy általános alapszak elvégzése után itt is lehet egy külön területen az ismereteket elmélyíteni.

Ha gyermekem nem jól teljesít matematikából, érdemes ide jelentkeznie?

Igen, az IBS-ben nincs kifejezetten matematika tantárgy, a hallgatók integráltan tanulnak az üzleti életben hasznos matematikát néhány üzleti tantárgyban, sok gyakorlással, így sokkal jobban megértik, mire is használják a matematikát.

Milyen szintű angol tudás kell az IBS-be?

Az alapszakokhoz B2 szintű angol tudás kell, amely emelt szintű angol érettségi vizsga, angol nyelven folytatott tanulmányok vagy egy angol nyelvvizsgabizonyítvány lehet (a honlapon talál egy listát az elfogadott nyelvvizsgákról). Az első évben a hallgatók díjmentesen igényelhetnek extra angol nyelvi órákat is.

Azok a diákoknak, akiknek az angolnyelvi szintje nem éri el a B2-es szintet, az angol nyelvi egyetemi előkészítő programot tudjuk ajánlani, ahol heti 12 angol nyelvi és készségfejlesztő órával hamar szintet lehet lépni.

Mennyire ’nehéz’ az IBS-ben tanulni?

Az IBS gondosan megválogatja a tantárgyait (5-7 tantárgy/félév) és azokat csak kiscsoportos, interaktív formában oktatja sok gyakorlással. A tanórákon a részvétel kötelező, heti kb 20 órával lehet számolni. Az első évben az IBS szolgáltatja az órarendet, tehát nem kell a diákoknak megküzdeni a tantárgy felvétellel.

Az órai anyagon kívül készülni kell írásbeli beadandó házidolgozatokra, szóbeli prezentációkra (egyéni és csoportos formában), félév közepi tesztekre és a félév végét követően az írásbeli vizsgákra. Mindez folyamatos tanulást és otthoni kutatást igényel, amihez az IBS folyamatos segítséget nyújt (konzultációk, diákmentorok, Wellbeing csapat, az IBS könyvtár adatbázis segédlete stb.).

Aki folyamatosan bejár és aktívan részt vesz az órákon, nagy eséllyel teljesíteni fogja a vizsgákat is, hiszen ott csak azt az anyagot kérik számon (gyakorlati feladatokkal), amit a félév során már alaposan elsajátítottak.

Mi történik, ha valaki gyengébben teljesít, tanulási nehézségekkel küzd, esetleg nem sikerül valamelyik vizsgája?

Az IBS folyamatosan nyomon követi a hallgatók teljesítményét és a Wellbeing csapat felkarolja a gyengébben teljesítőket. Diákmentorok és pszichológus segítségét is igénybe lehet venni. Az orvosi dokumentummal igazolt tanulási nehézségekkel küzdő hallgatók több időt kapnak a tesztjeikhez/vizsgáikhoz.

Kik tanítanak az IBS-ben? Mennyire elérhetőek a diákok számára?

Az IBS büszke a gazdasági életben már bizonyított, kiváló tanári karára. Nemzetközi oktatóink jártasak a diákok órai aktivizálásában, a csoportmunkába való bevonásukban, és a saját szakmai tapasztalatuk révén hitelesek. Mindig van lehetőség az órán kérdezni és az órán kívül konzultálni. A diákokat nagyban motiválja az oktatóikkal való jó kapcsolatuk.

Milyen diplomát kapnak a végzettek?

A brit szakokon az IBS és a University of Buckingham diplomáját, a pathyway szakokon az IBS diploma mellett akkor kapnak ír (Dublin Business School) vagy brit diplomát (De Montfort University), amennyiben a teljes 3. évet a partneregyetemen végzik el (szakdolgozattal együtt).

Milyen szolgáltatásokat nyújt az IBS a hallgatóinak?

A Hallgatói Központ folyamatosan segít a tanulmányi kérdésekkel kapcsolatban, a Wellbeing csapat a tanulási nehézségekben, a diákklubok szervezésében és pszichológiai tanácsadással segít és lehet diákmentorokkal is konzultálni. Oktatóink elérhetőek a tanórákon kívüli konzultációkon és emailben is. Karrierirodánk egy sor szolgáltatást nyújt azoknak, akik dolgozni szeretnének. Ilyen hasznos segítség személyes tanácsadás, az állásinterjúra való felkészítés, támogatás az önéletrajz- és motivációslevél megszerkesztésében, a dedikált karrierportál a szakmai gyakorlati és frissdiplomás állások megosztására, állásbörze, online és offline rendezvények, workshopok stb.

Lehet-e külföldön tanulni és melyik félévben?

A brit alapszakokon az 5. félévben van lehetőség az Erasmus program keretében egy félévet eltölteni a 62 európai partneregyetemen egyikén. Az Erasmus félévhez a hallgatók kapnak némi anyagi támogatást is az EU-tól.

A pathway szakoknál a 3. vagy 4. félévben van lehetőség egy félévet az Erasmus programmal eltölteni a 62 európai partneregyetemen egyikén, az 5. és 6. félévet pedig vagy Dublinban, vagy Leicesterben lehet végezni.

A mesterképzéseknél nincs külföldi tanulási lehetőség a képzések relatív rövid volta miatt.

Milyen információkhoz juthatnak a szülők a gyermekük tanulmányaival kapcsolatban a beiratkozást követően?

Amennyiben a hallgató a beiratkozáskor beleegyezik, hogy az intézmény a szülőnek kiadhat információt a tanulmányokkal kapcsolatban, a szülő emailben érdeklődhet a Hallgatói Központnál.

Érdemes-e az alapszak elvégzése után rögtön mesterszakra menni vagy célszerűbb elhelyezkedni?

Mindkettő járható út, érdemes átgondolni, hogy pl. a mesterszakkal kíván-e rögtön az alapszak elvégzése után specializálódni a hallgató. A cégek általában magasabb pozíciót adnak a magasabb végzettségért. Azonban a munkahelyen töltött munkatapasztalatnak nagy értéke van, és minden cég betanítja a felvett munkaerőt a megfelelő munkavégzésre.

2. A jelentkezés menete és a felvételi folyamat

Hol és meddig kell jelentkezni?

Magyar állampolgároknak február 15-ig kell jelentkezniük a szeptemberben induló szakokra az alábbi módon:

  1. Az alábbi brit (University of Buckinghammel kínált) alapszakokra csak az IBS saját honlapján kell jelentkezni.
    BSc in Business Management
    BSc in Corporate Finance
  2. Az alábbi pathway szakokra (ír/brit tanulási opcióval) a FELVI.HU-n és az IBS saját honlapján is kell jelentkezni. Aki a FELVI-n nem jelentkezik, nem tudjuk felvenni.
    BSc in Business Administration and Management (Gazdálkodási és menedzsment a FELVI-n)

BSc in International Business Economics (Nemzetközi gazdálkodás a FELVI-n)

BA in Marketing - Digital Media (Kereskedelem és markting a FELVI-n)

BA in Psychology (Pszichológia a FELVI-n)

Milyen dokumentumokat kell előkészíteni, majd feltölteni a jelentkezéshez?

Az IBS saját jelentkezési felületén az utolsó félévi bizonyítványt (ha nincs még érettségi bizonyítvány), az angol nyelvvizsga bizonyítványt/előrehozott emelt angol érettségit/angol nyelven folytatott középiskolai tanulmányokat igazoló iskolai dokumentumot (ha van)és a személyi igazolványt kell feltölteni. Az angol nyelvvizsga bizonyítványt valamint az érettségi bizonyítványt legkésőbb júliusban kell feltölteni, és az eredeti dokumentumokat majd a beiratkozáskor be kell mutatni.

Aki nem rendelkezik legalább egy B2 szintű angol nyelvvizsga bizonyítvánnyal, csak az Angol nyelvi egyetemi előkészítő programon tud kezdeni (és ezen 1 vagy 2 félévet elvégezni).

A FELVI részletesen leírja az jelentkezés menetét, az ott szereplő határidők pedig szigorúak! Az IBS a hivatalos ponthatárhúzás után, július végén/augusztus elején emailben értesíti a hallgatókat a felvételről, a tandíjbefizetésről valamint a beiratkozásról. A beiratkozást követően a Hallgató Központ tájékoztatja a hallgatókat emailben az évkezdésről.

Miből áll a felvételi folyamat?

A felvételhez sikeres érettségi bizonyítvány és megfelelő szintű angol nyelvtudást igazoló hivatalos dokumentum/bizonyítvány kell, amit legkésőbb júliusig fel kell tölteni a jelentkezési helyekre.

Ha gyermekem nem éri el az elvárt angol szintet, milyen lehetősége van a nyelvi szint fejlesztésére?

Az Angol nyelvi egyetemi előkészítő program 2 féléven keresztül heti 12 angol nyelvi órával segít a nyelvi szint fejlesztésében. Gyakorlott nyelvtanárok, kiscsoportos órák, nemzetközi diákok, ahol nemcsak az oktatás nyelve az angol, de a diákok közti kommunikáció is angolul folyik. (Figyelem: ezen a programon való részvétel nem jár hallgatói jogviszonnyal, sem TAJ biztosítottsággal.)

Mikor lehetek biztos abban, hogy gyermekem felvételt nyert az IBS-be?

Aki teljesíti a felvételi követelményeket, felvételt nyer az intézménybe. Az IBS értesítést küld a felvételről az online IBS jelentkezésben /a FELVI-n jelentkezőknek a ponthatárhúzás után emailben.

Mikor kell szakot választani?

Mivel a brit és a pathway szakok tanmenete eltérő és a pathway szakokra a FELVI-n is kell jelentkezni, tehát a jelentkezés előtt érdemes átgondolni a preferált szakot.

A két brit szak közös első évvel indul és ezt követően kell a végleges szakot/specializációt megjelölni.

A pathway szakok is közös első éves tantárgyakkal indulnak (kivéve pszichológia).

3. Tandíjak

Mennyi a féléves tandíj, és mik a fizetési módok (pénznem, részletfizetés, diákhitel stb.)?

A tandíjakról az IBS holnapján lehet tájékozódni. Az IBS Költségtérítési szabályzata a tandíj mértékét euróban határozza meg. A hallgatók félévenként eldönthetik, hogy euróban vagy forintban kívánják-e megfizetni a tandíj esedékes, euróban meghatározott összegét. Az aktuális HUF tandíj összegét az IBS a tájékoztatóban közli. A tandíjat banki átutalással kérjük megfizetni az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola megfelelő számlájára.

A pathway szakokra jelentkezők eldönthetik, hogy a FELVI-n megadott kedvezményes forintos összeget fizetik a tanulmányaik végéig (és akkor nem pályázhatnak az IBS ösztöndíjaira), vagy inkább az euróban meghatározott féléves tandíjat fizetik (vagy euróban, vagy az IBS által meghatározott HUF átváltási rátával Forintban), és ez esetben pályázhatnak az IBS ösztöndíjaira.

A féléves tandíjat maximum 2 részletben lehet befizetni 5%-os kezelési pluszköltséggel, és ehhez egy hivatalos kérelmet kell írni a request@ibs-b.hu címre.

Valamennyi szakra igénybe lehet venni a diákhitelt és azt augusztusban érdemes igényelni. A diákhitellel történő tandíjfizetésről az IBS-t emailben kell tájékoztatni az info@ibsbudapest.com címen (ezt követően az IBS részletes tájékoztatást ad a diákhitelről), majd a megfelelő jogosultságot igazoló diákhitel oldalt vagy a hitel szerződést az IBS online jelentkezésben feltölteni.

Milyen ösztöndíjakra lehet pályázni?

A beiratkozás előtt lehet a Starter ösztöndíjra pályázni augusztus 1-ig, majd minden IBS félév után a tanulmányi ösztöndíjra. Részletek a honlapon.

Van-e valami extra költség vagy pótdíj a tandíjon felül?

Extra költség nincs, pótdíjat a tandíjbefizetés/könyvtári kölcsönzés határidejének stb. túllépésénél kell fizetni.

Van-e lehetőség dolgozni a tanulmányok mellett?

Van, azonban a kötelező óralátogatás és a sok otthoni készülés miatt érdemes átgondolni, mikor dolgozik a hallgató. Van szakmai gyakorlatra szánt félév, leginkább akkor érdemes dolgozni.

Az 1. évben az órarendet az IBS-től kapja a hallgató, a 2. évtől már maga állítja össze, ami több rugalmasságot enged.

Van-e gyakornoki félév, és ebben a félévben is kell tandíjat fizetni?

Minden alapszakon (a pszichológia kivételével) van gyakornoki félév: a brit szakokon ez opcionális az 5. félévben, és ha szakmai gyakorlatot választ a hallgató, akkor is be kell fizetni a féléves tandíjat, a pathway szakokon kötelező az utolsó 1 vagy 2 félévben, azonban nem kell tandíjat fizetni.

4. Karrier

Hogyan segíti az IBS a gyakornoki félévben, majd az elhelyezkedésben a hallgatóit? Milyen karrierszolgáltatásokat vehetnek igénybe a hallgatók?

A munkakeresés és jelentkezési folyamat megkönnyítése érdekében az IBS Karrierirodája egy sor szolgáltatást nyújt azoknak, akik dolgozni szeretnének. Ilyen hasznos segítség a személyes tanácsadás, az állásinterjúra való felkészítés, támogatás az önéletrajz- és motivációslevél megszerkesztésében, a dedikált karrierportál a szakmai gyakorlati és frissdiplomás állások megosztására, állásbörze, online és offline rendezvények, workshopok stb. A karrieriroda a szakmai gyakorlati félév során pedig adminisztratív háttértámogatást nyújt a dolgozni vágyó alapszakos hallgatóknak.

Mik az elhelyezkedési készségek és hogyan jelennek meg a tanulmányok során?

UpSkill programunk lényege, hogy BSc tanulmányaikat végző hallgatóinknak sikerélményei legyenek nemcsak a munkakeresés során, de a munkájukban is. Ezért az IBS felméri és a tanórák keretein belül fejleszti azokat a munkaerőpiacon keresett és hasznos készségeket, amik a jelenleg legkeresettebb üzleti-gazdasági pozíciók betöltéséhez szükségesek. Ezek a területek az írásbeli kommunikációs, a szóbeli kommunikációs, az elemzői, a kvantitatív, az IT, valamint a szervezői készségek.

Milyen vállalati partnerekkel rendelkezik az IBS?

Az IBS több, mint 80 vállalati és szervezeti szereplővel áll stratégiai partnerségi kapcsolatban. Ezen piaci szereplők mindegyike örömmel fogadja az olyan magasan képzett és kellően motivált tehetségeket, akik jellemzően jobban teljesítenek a társaiknál a munkaerőpiacon keresett főbb képességek tekintetében.

Partnereink között vannak kisméretű, de egyben piacvezető vállalatok, illetve nagy szervezetek is, itthon és külföldön, a versenyszférában és non-profit területen egyaránt. Az itteni kapcsolattartóinktól rendszeresen kapunk értesítést teljes vagy részmunkaidős pozíciókról, junior tréning- és gyakornoki programokról, nyílt napokról stb.

A Karrieriroda évente két alkalommal szervez állásbörzét saját hallgatóinak. Itt meghívásos alapon vehetnek részt cégek és szervezetek a stratégiai partnereink közül. A rendezvény nagyszerű lehetőséget kínál a hallgatóinknak arra, hogy találkozzanak kiváló cégekkel és szervezetekkel, személyesen is beszéljenek az ott dolgozó szakemberekkel, kiválasztásért felelős kollégákkal, és érdeklődjenek az elérhető munkalehetőségekről.

Lehet külföldön is dolgozni a gyakornoki félévben?

Igen, bárhol lehet dolgozni. Lehet a Karrier irodával szerződésben álló cégek ajánlatait megpályázni, de egyénileg is szervezhető (egyeztetni kell a Karrier irodával).

5. Kapcsolat az IBS-sel

Hol van az IBS, hogyan lehet megközelíteni, parkolni?

Az IBS budapesti kampusza Óbudán, a Graphisoft Parkban található (Záhony u. 7.), a megközelítést a honlapon találják.

Parkolási lehetőségek:
1. A Graphisoft Parkban óránkénti díj megfizetése mellett lehet parkolni (csak készpénzben lehet fizetni), a 2. kapunál kell behajtani.

  1. A park melletti köztéri parkolóban 18 óráig parkolási díjat kell fizetni.
  2. Az Auchan bevásárlóközpont parkolója ingyenes.

Az IBS bécsi kampusza (ahol az MSc in International Management mesterképzést kínáljuk) a Belvedere mellett, a Rennweg 9 szám alatt található. Kampuszlátogatás csak előzetes időpont egyeztetéssel lehetséges (info@ibsvienna.com).

Milyen formában lehet konzultálni a felvételi központ munkatársaival?

Évi 3 nyílt napot tartunk a budapesti kampuszon (november, január, augusztus), ahol tájékoztatást adunk az IBS-ről, a szakjainkról és a felvételi folyamatról, és lehetőség van mini-órákon is részt venni.

Januárban részt veszünk az Educatio felsőoktatási szakkiállításon.

Személyes konzultációt emailben lehet kérni az info@ibsbudapest.com címen vagy a +36-1-588-8613-as telefonszámon. A Felvételi és marketing központ a Graphisoft Park 2-es autóbejárata mögötti IBS Offices épület fsz. jobb oldalán található, a 110-es irodában.

Mikor vannak Nyílt napok?

Jellemzően novemberben, januárban és augusztusban. Az IBS honlapján mindig megtalálhatóak ezek az események, a részvételhez előzetes online regisztrációt kérünk.

Hol találok videókat az IBS-ről?

A honlapunkon és Youtube csatornánkon.

Vannak-e bemutató órák?

Igen, minden nyílt napon és november végén délutáni ONLINE MINI-ÓRÁK formájában az Open Week alatt. Részletek a honlapon.

6. Egyéb

Van-e diákszállója az IBS-nek és hogyan kell jelentkezni oda?

Van, a kampusz mellett működik a Residence Hall IBS diákszálló egy- és kétágyas fürdőszobás szobákkal. Az árakról és a feltételekről a honlapon lehet tájékozódni. Jelentkezni közvetlenül a Residence Hall intézőjénél, Ortiz Máriánál kell emailben (osm@ibs-b.hu). A szobák foglalása a bérleti díj befizetésének sorrendjében történik, a szobákat szeptember 1. után lehet elfoglalni.

Milyen tanórán kívüli események vannak? Milyen a diákélet?

Az IBS-ben pezseg a diákélet (az orientációs napok is egy kerti partival indulnak), a Wellbeing csapat segítségével számos diákklub működik és a diákönkormányzat is szervez összejöveteleket.

Ha gyermekemnek sok elfoglaltsággal járó egyéb tevékenysége van (pl. profi sportoló), érdemes-e ide jelentkeznie?

Az IBS tanórákon kötelező a részvétel (ez heti kb 20 óra), így a leendő hallgatóknak azt kell számba venniük, mennyi hiányzással jár a tevékenységük, és erről az IBS-sel érdemes konzultálni.

Ha gyermekem diszgráfiás/diszkalkuliás, érdemes-e ide jelentkeznie?

Amennyiben a hallgató orvosi dokumentummal igazolja a tanulási nehézségét, az IBS több időt ad a vizsgákon és az félévközi felméréseken.

Milyen étkezési lehetőségek vannak a kampuszon?

A Graphisoft Parkban számos kitűnő étterem található, részleteket a honlapon olvashat.

Hol lehet parkolni a budapesti kampuszon?

  1. A Graphisoft Parkban óránkénti díj megfizetése mellett lehet parkolni (csak készpénzben lehet fizetni), a 2. kapunál kell behajtani.
  2. A park melletti köztéri parkolóban 18 óráig parkolási díjat kell fizetni.
  3. Az Auchan bevásárlóközpont parkolója ingyenes.

Mit lehet tanulni az IBS bécsi kampuszán?

A bécsi kampuszon egy brit mesterképzést kínálunk a Buckingham egyetemmel, az MSc in International Management szakot, amely 3 féléves és akár munka mellett is végezhető.

Bécsben nincs az IBS-nek diákszálllója, így a szállást a diákoknak kell megoldaniuk.